2020-09-11

Lakiery hybrydowe dostępne w sklepie – sposób na piękne paznokcie

Lakiery hybrydowe podbiły serca nie tylko Polek! To sposób na uczynienie swoich paznokci pięknymi, zadbanymi, odpornymi. Można je wspaniale zdobić i nie trzeba się martwić, że używane na co dzień kosmetyki czy środki czyszczące wyrządzą im szkodę. Nie trzeba również bać się, że lakier odpryśnie i konieczne będzie ponowne malowanie paznokci – hybryda utrzymuje się bowiem bardzo długo i przez długi czas wygląda tak samo dobrze! Co warto wiedzieć o tych produktach?


Lakiery hybrydowe – czym są?

Lakiery hybrydowe dostępne w sklepie to polimer, który posiada intensywną barwę i dużą trwałość. Pierwotnie jest substancją płynną, jednak pod wpływem światła UV lub LED utwardza się, tym samym utwardzając cały paznokieć. Hybrydy da się nałożyć w domu, chociaż w większości nakłada się je w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Tego rodzaju lakier to szansa na manicure bez odprysków, bez smug, bez konieczności częstego nakładania i zmazywania. Wystarczy tylko nadać paznokciom odpowiedni kształt i nałożyć na nie lakier. Hybryda łączy w sobie właściwości zwykłego lakieru do paznokci z żelami typu SOAK OFF, czyli z silikonowymi żelami UV, służącymi do utwardzania naturalnych paznokci. Z tego względu hybrydy są dość często nazywane paznokciami żelowymi.


Lakiery hybrydowe – jak się je nakłada i ściąga?

Docelowy lakier hybrydowy – czyli ten, który będzie widoczny dla wszystkich - powinien być nakładany na specjalną, hybrydową bazę. Po jej nałożeniu i utwardzeniu maluje się paznokieć tym właściwym lakierem, który może mieć dowolny kolor, a nawet być fantazyjnie zdobiony. Na tak przygotowany paznokieć nakłada się jeszcze błyszczący lub matujący top, którego celem jest uzyskanie nie tylko dodatkowego utwardzenia, ale także końcowego efektu – wyjątkowego połysku lub efektu matowości płytki paznokcia. Hybrydy warto nakładać na przygotowane wcześniej odpowiednio paznokcie, to znaczy ładnie spiłowane, z usuniętymi skórkami. Dzięki temu całość będzie później wspaniale się prezentowała. Warto wiedzieć, że niektóre rodzaje lakierów wymagają nałożenia więcej niż jednej warstwy dla uzyskania intensywnego koloru i odpowiedniego rezultatu. Każda z warstw hybrydy powinna zaś zostać utwardzona światłem lampy UV lub LED. Służą do tego odpowiednie urządzenia. Jeśli zaś chodzi o usuwanie takiego lakieru, trzeba do tego użyć specjalnych preparatów lub sprzętów. Po jakim czasie trzeba ściągnąć starą warstwę by nałożyć nową? Wiele zależy od samego lakieru i szybkości wzrastania paznokci, jednak dobrze nałożony manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciach nawet 3 tygodnie.

Zobacz także