2020-10-16

Jakie zalety mają kosmetyki azjatyckie?

W ostatnim czasie popularność, jaką cieszą się kosmetyki azjatyckie znacząco wzrosła zarówno w segmencie konsumenckim, jak i profesjonalnym. O ile wcześniej na sklepowych półkach można było zobaczyć tylko niewielką listę produktów z Azji dostosowanych dla Europejczyków, tak dziś bez problemu, w wieli drogeriach stacjonarnych i online, można wybrać i kupić najlepsze koreańskie kosmetyki. W artykule dowiecie się dlaczego uzyskały miano właśnie takich produktów.


Skóra europejska i azjatycka: jakie są różnice?

Gęstość skóry kobiety rasy azjatyckiej jest wyższa niż kobiety europejskiej. Dlatego kosmetyki są opracowywane z uwzględnieniem tych cech, czyli bardziej skoncentrowanych i szybciej działających. Kremy i maści z Azji głęboko i szybko wnikają w skórę, zapewniając pożądany efekt. Skóra Europejczyków nie jest tak gęsta. To wyjaśnia szybki efekt, jaki azjatyckie kosmetyki wywierają na Europejki. Ponadto kobiet na dalekim wschodzie wolą nie maskować swoich niedoskonałości, ale odżywiać skórę, pozbywając się pierwotnych przyczyn powstawania wad. Dlatego ich maści i kremy sprawiają, że skóra jest zdrowa i naturalnie piękna.


Główne zalety azjatyckich kosmetyków

Tamtejsi producenci używają głównie naturalnych składników, czasem tak wyjątkowych, że nie ma ich europejskich odpowiedników. To na przykład śluz ślimaka, który działa antyseptycznie, nawilżająco i regenerująco na skórę. Skoncentrowane serum pozwala osiągnąć maksymalne efekty podczas stosowania. Niewiele Europejczyków wie, jak szkodliwa jest woda micelarna, której używają na co dzień. Podobny azjatycki produkt, stworzony na bazie naturalnej, działa bardzo delikatnie i skutecznie, nie tylko usuwając makijaż i zanieczyszczenia ze skóry, ale także usuwając trądzik, zaskórniki i inne defekty kosmetyczne. To też możliwość dobrania unikalnej linii produktów do pielęgnacji skóry specjalnie dla twojego rodzaju skóry. Europejczycy oferują węższą gamę kosmetyków, podczas gdy Azjaci produkują szeroką gamę różnych maseczek, serum, emulsji i kremów, wśród których zawsze można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. To także wiele opcji systemu pielęgnacyjnego, który umożliwia łączenie różnych rodzajów maseczek, kremów i esencji w celu uzyskania pożądanego efektu.

Zobacz także