Problemy ze skórą

różnorakie problemy ze skórą dobrze jest leczyć lub przynajmniej łagodzić, korzystając z oferty jaką dają apteki internetowe. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że nie do każdej skóry sprawdzą się ogólnodostępne środki ze sklepu.

Wiele pań stosuje kremy na rozstępy. Tego typu niekorzystne zmiany mogą pojawić się nie tylko w czasie ciąży, jednak zwłaszcza w takim czasie ich stosowanie jest zalecane. W przypadku rozstępów konieczna jest profilaktyka – najlepiej od początku stosować profesjonalne środki. Gdy zmiany już się pojawią, może być konieczne sporządzenie specjalnej maści. Najważniejsze jest, by terapię rozjaśniającą rozstępy rozpocząć jak najwcześniej. Gdy zmiany zmienią kolor z czerwonego na biały, kosmetyki zazwyczaj przestają być skuteczne i jedynym wyjściem staje się kuracja laserem.

Młode mamy stosują nie tylko odpowiednie kremy na rozstępy. Po narodzinach konieczna jest także specjalna pielęgnacja dziecięcej skóry. By mieć pewność właściwego dbania, warto zastosować środki wysokiej jakości, posiadające certyfikaty i atesty. Kosmetyki apteczne – i to nie tylko te z wyższej półki – są zazwyczaj godne zaufania.

Warto sprawdzać, czy posiadają one odpowiednie substancje nawilżające, co jest istotne w przypadku takich problemów jak atopowe zapalenie skóry czy po prostu zwykłe przesuszenie. Kosmetyki dla dzieci mogą więc zawierać na przykład płynną parafinę, szczególnie w przypadku, gdy jest to środek przeznaczony do mycia malucha. Preparat pozostawia wtedy na skórze ochronną warstwę, co jest istotne przy AZS.

Dodaj komentarz