Jak dbać o włosy latem?

Włosy wymagają pielęgnacji niezależnie od pory roku. Chcemy, aby miały świeży, zdrowy wygląd, a o ich łamaniu się, czy rozdwajaniu końcówek nie powinno być w ogóle mowy. Zwłaszcza latem wymagają szczególnej uwagi, gdyż nie są zbytnio zaprzyjaźnione ze słońcem, czy też słoną, morską wodą. Jak dbać o włosy, aby zawsze odznaczały się wcześniej wspomnianą świeżością?

Jedną z najważniejszych zasad, które pozwolą na zminimalizowanie szkodliwego działania promieni słonecznych jest stosowanie kosmetyków do pielęgnacji włosów z filtrami UV. Mowa tu zarówno o szamponach, jak i odżywkach do włosów, jednak zadanie w pewnym stopniu spełniają też wszelkie lakiery, czy maski bez spłukiwania. Jak działają i co dzięki nim można osiągnąć? Przede wszystkim „naprawiają” uszkodzone przez promienie słoneczne końcówki, a do tego dodają blasku i przyjemnego dla oka połysku.

Panny z mokrą głową nie są latem mile widziane. Włosy są wtedy szczególnie podatne na wysuszenie. Czasem naprawdę lepiej uzbroić się w cierpliwość, zamiast potem dwoić się i troić w jaki sposób uratować to, co podniszczyła natura. Tę radę do serca powinny sobie wziąć szczególnie panie jasnowłose, gdyż ich włosy są bardziej podatne na tego typu uszkodzenia. Oczywiście fakt, że wychodzenie na słońce z mokrymi włosami szkodzi, wcale nie oznacza, że mamy używać suszarki – tego typu zabiegi również są niewskazane – podwyższona temperatura z urządzenia również nie działa zbyt korzystnie.

Jeśli już zdecydujesz się na opalanie, załóż kapelusz albo chustkę, która chociaż w pewnym stopniu zapewni ochronę włosom. Warto jednak zaznaczyć, że kapelusz, nie może być zamiennikiem kosmetyków z filtrem UV – najlepiej stosować i jedno i drugie.

Na koniec rada dotycząca pan, które uwielbiają kąpiele. Zarówno chlor w basenie, jak i sól w morzu również nie sprzyjają włosom. Zaleca się więc stosowanie czepków albo zwrócenie uwagi na to, aby ich nie zamoczyć.

Włosy wymagają nieustannej uwagi i każda kobieta powinna o tym pamiętać. Przygotowania do wyjazdu zawsze zajmują sporo czasu, jednak wizyta u fryzjera tuż przed nim nie zaszkodzi. Nie wprowadzaj radykalnych zmian, wystarczy podcięcie rozdwajających się końcówek. A potem to już tylko słońce i morska bryza.